İstanbul’da en iyi masöz sitesi çok araştırılan konulardan biridir sizlere profesyonel hizmet alabileceğiniz platformları tanıtacağız. Masözlerin hem güvenilir hem de deneyimli olmalarından dolayı müşteriler oldukça memnun bir şekilde ayrılır. Hatta Çakmak masözlerin düzenli müşterileri de sürekli bulunur. 

İstanbul Masöz Profilleri

İstanbul masöz profillerini web sitemizden bulabilir ve akabinde sertifikalı terapistlerden kaliteli bir şekilde hizmet alabiliriz. Masözler hijyene de çok önem verdikleri için gelen müşteriler hem rahatlamış bir şekilde hem de temiz bir ortam olduğundan emin bir şekilde ayrılır. masöz profilleri çok geniş olduğu için kişilerin kendilerine en uygun olan masözü seçmeleri önemlidir. Çok fazla masöz vardır ve hepsinin alanı birbirinden farklıdır. Bazı masözler neredeyse her alana hakimdir. Bu masözlerin genelde düzenli müşterileri olur. Birden fazla alana hakim olan masözlerin daha çok bilgiye hakim olması şaşırılacak bir durum değildir. Farklı hastalıklarda ve farklı rahatsızlıklar kullanılan masaj yöntemleri de birbirinden farklıdır. Bu nedenler birden fazla alana ait olan masözler vücudun genel anatomisini bilir ve müşterisine hangi masaj uygulamasının iyi geleceğini de bilir.

Profesyonel Masöz Uzmanlar

Profesyonel masöz uzmanlar arayan kişilerin görevlerini en iyi şekilde yerine getirip getirmediğine bakmalıdır. İşini çok iyi yapan masözlerin yanında pek çok sertifikaya sahip olmayan sadece masaj yaparak masöz olduğunu düşünen kişilerden uzak durmak gerekir. Bu kişiler sadece paranın boşa gitmesinde değil aynı zamanda gelen müşterisinin sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle masöz terapistler ile iletişime geçerek aldığı eğitimleri ve deneyimleri detaylı bir şekilde sorgulamak gerekir. Aynı zamanda bir masözün yapması gereken tüm görevleri yerine getirdiğinden emin olması gerekir. Profesyonel bir masözün görevleri şu şekildedir;

 • Masajın yapılacağı ortamın steril olması gerekir. Masaj kırasında kullanılacak aletlerin de düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Masaj sırasında kullanılan taşlar da her seanstan sonra temizlenmelidir.
 • Masaj yapmak için kullanılacak her malzeme en doğru ve etkin bir şekilde kullanılmalıdır. Bunun için eğitim önemlidir. Aynı zamanda masaj için kullanılacak aletlerin hangi bölgelerde etkili olup olmayacağına da hakim olmak gerekir.
 • Her türlü malzeme en kaliteli şekilde seçilmelidir. Masaj aletleri vücudun anatomik yapısına göre üretilmektedir. Kalitesiz olan aletler masaj sırasında hiçbir etki göstermeyecektir.
 • Masaj konusunda ortamda eksik bir malzeme varsa sorumlu masöz tarafından temin etmek gereklidir.
 • Dünya çapında sürekli olarak yenilenen masaj teknikleri takip edilmelidir ve gelen müşterilere uygulanmalıdır.

Evde Masaj Uzmanı Nasıl Bulunur?

Evde masaj uzmanı nasıl bulunur konusunda müşteriler oldukça ikilemde kalır. Burada çok fazla masöz bulunmasıyla birlikte neredeyse tüm müşterileri onlardan memnundur. Bu nedenle müşteriler masöz seçimi için sertifikalarının tam olmasına özen göstermelidir. sertifikalı masözler genelde aşağıda yer alan sertifikalara sahiptir. Bu sertifikaları olmayan kişilerden seans alınması önerilmemektedir;

 • Aroma Terapi masaj eğitimi,
 • Klasik masaj teknikleri,
 • Dekolte masajı ve yüz masajı teknikleri,
 • Kas ve iskeletin yapısını, işlevlerini öğrenme,
 • Temek vücut masajları,
 • Masaj yapılacak yeri hazırlama eğitimi alınmalıdır.

Masaj Uzmanları

Masaj uzmanları masözlük için gerekli olan şartları da yerine getirmelidir. Bir masözün eğitimleri almasıyla birlikte aynı zamanda müşterilerine karşı her zaman güler yüzlü olması da gerekmektedir. Müşterileri karşılama ve uğurlama görevlerini de yerine getirmelidir. Bu sayede hem müşteri devamlılığı sağlanır hem de gelen müşteriler kendilerini daha iyi hisseder. masöz terapistleri arasında fizyoterapi eğimi almış olan kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler vücutta hastalık nedeniyle oluşan rahatsızlıklara da nasıl bir masaj tedavisi uygulamasının yapılacağını da bilir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir