Bali masajı nedir

Bali masajı tam vücut, derin doku, bütünsel bir tedavidir . Bali masajı, vücudunuzun etrafındaki kan, oksijen ve ” qi ” (enerji) akışını uyarmak ve refah, sakin ve derin rahatlama hissi vermek için hafif esneme, akupresür, refleksoloji ve aromaterapi kombinasyonunu kullanır . Uçucu yağların aromaları ile birlikte cilt haddeleme, yoğurma ve okşayarak basınç noktası uyarımı gibi çeşitli teknikler kullanır.

Çeşitli masaj tekniklerini deneyimlemek , rahatlamak için biraz yardıma ihtiyacınız varsa veya biraz düşük hissediyorsanız seçmek için iyi bir tedavidir . Tutumla gevşeme masajı, bu tedavi sakin olmanıza yardımcı olacaktır, ancak dolaşımınızı hızlandıracak ve düğümlü dokuyu fiziksel sorunları da ele alacak şekilde hedefleyecektir.

Bali masajından ne beklenir

İstanbul bali masajı genellikle bir masaj koltuğunda yapılır, ancak bir yer yatağında da yapılabilir. Aromaterapi Bali masajının önemli bir bölümünü oluşturur. Kokulu masaj yağı kullanımı çok terapötik olabilir , esansiyel yağların aroması zihninizi yatıştırır. Masaj yağı ayrıca masaj vuruşlarının sıvılaşmasına ve sürtünmeden arınmasına yardımcı olur, bu da daha rahat bir tedavi sağlar.

Terapistin , derin, düğümlü doku ve kas hasarı üzerinde çalışmak için masaj sırasında oldukça derin basınç kullanmasını bekleyin . Terapistiniz ayrıca gerginliği gidermek ve cildin yüzeyine daha yakın kaslarda dolaşımı iyileştirmek için uzun, yumuşak vuruşlar ve yoğurma kullanacaktır. Seanslar genellikle yaklaşık bir saat sürer.

Bir Bali masajından sonra her türlü harika hissedeceksiniz: rahat, yenilenmiş, yeniden enerji. Muhtemelen tüm bu uçucu yağlardan sonra fantastik kokacaksınız. Daha sonra uzanma şansınız varsa, alın. Sürece olabildiğince harika rahatlama ve yeniden hizalama duygularını içinize çekin.

Bali masajı
Bali masajı

Bali masajı ne işe yarar?

Bali masajı teknikleri hasarlı dokuyu yatıştırmak ve gergin kasları ve eklem ağrısını hafifletmek için çalışır. Dolaşımınızdaki artış, stresi azaltmaya ve vücudunuzu yeniden dengelemeye yardımcı olacaktır ve aromatik yağlar da ruh halinizi artırabilir. Bu masaj daha derin kas katmanlarını hedeflediği ve dolaşımı hızlandırdığı için Bali masajı spor yaralanmaları için yararlıdır .

Tüm spa tedavilerinde olduğu gibi, herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, ilaç alıyorsanız veya hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız terapistinize söylemelisiniz .

Bali masajına benzer alternatifler

Bali, Endonezya’yı oluşturan yüzlerce adadan sadece bir tanesidir. Bu adaların birçoğu kendi özel Endonezya masajını geliştirdi . Tüm masajlar, eski gelenekleri ve uygulamaları, vücudunuzun fiziksel ve ruhsal olarak iyileşmesine yardımcı olacak ve sizi harika hissettirecek tedavilere birleştirir . İşte birkaç örnek:

  • Sasak masaj
  • Lombok masajı
  • Urat masajı
  • Balinese Boreh (zemin baharatları macunu kullanarak ağrıyı hafifletmek için pirinç çiftçileri tarafından oluşturulan bir masaj)
  • Javanese Lulur Ritüeli (geleneksel olarak evliliğe hazırlık için gelinlerde yapılır).

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir