Hint baş masajı nedir ?

Hint baş masajı, Hindistan’da binlerce yıldır uygulanan eski bir terapötik tedavidir. Ayurveda’nın Hindu sağlık bakım uygulamasının bir parçası olan Hint baş masajı başınıza, boynunuza ve omuzlarınıza odaklanır ve başlangıçta kafa derisi ve saç durumunu iyileştirmek için kullanılır. Saç derinizdeki dairesel masaj darbeleri, omuzlarınızdaki derin doku çalışmaları ve boynu germe gibi çeşitli basınç ve teknikler kullanan derin bir masajdır. 

Hint baş masajı, masaj ve yüz bakımı gibi spa uygulamalarına veya ritüellere popüler bir katkı haline gelmiştir.

Hint baş masajı ne işe yarar?

Bu masaj şekli üç yüksek “çakraya” odaklanır – zihin, beden ve ruh ve enerji merkez üssünüze çarpar.

İyi bir Hint baş masajının sizi rahatlatacağını söylemek yeterli görünmüyor. Bundan daha fazlası. Seni bağımsız ve sakin hissettirebilir, iç çekerek ve sözsüz bırakabilir, aynı zamanda uyanık ve açık kafalı, beyin sisi ve stresi hafifletebilir.

Bu düzeyde bir rahatlama yaşamasanız bile, bu masaj tedavisi her türlü başka fayda sağlar. Boynunuz, sırtınız ve omuzlarınızdaki ağrıları, ağrıları ve gerginliği giderebilir, saçınızın dokusunu iyileştirebilir ve büyümesini teşvik edebilir. Hint baş masajı üst vücudunuzdaki kan, lenf ve oksijen akışını uyarır ve bu nedenle sinüslerinizi temizleyebilir, stresi azaltabilir ve daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir . Ve baş ağrılarını (migren bile), göz yorgunluğunu ve endişeyi iyileştirmeye yardımcı olduğu söylendiği için, bazıları Hint baş masajının işyerinde daha iyi konsantre olmanıza yardımcı olabileceğini söylüyor.

Karışık kokulu yağların kullanımı deneyimi arttırır. Otantik bir Ayurveda tedavisi alıyorsanız, dosha veya enerji türünüzü dengelemek için otlar karıştırılabilir.

Gitmeden önce

Kısıtlı veya rahatsız hissetmemeniz için gevşek kıyafetler giymelisiniz. Çok fazla katmana sahip olmamak iyi bir fikirdir. Bir Hint baş masajı için, masör boynunuza ve omuzlarınıza, üst sırtınıza bile masaj yapmak istemektedir, bu nedenle bir polo boynu, karmaşık veya dar iç çamaşırı gibi kötü bir fikirdir.

Hint baş masajı saç için nazik; saç dolarına nazik değildir . Gitmeden önce saç bantlarını, klipleri veya slaytları çıkarın ve ertesi gün saç randevusu alın .

Ayrıca kafa derinize yağ sürmüş olabileceğinizi unutmayın – evinize veya iş yerinize saygın görünmenizi sağlamak için bir şapka, “Alice” veya başka bir saç bandı almak isteyebilirsiniz.

Önlemler

Herhangi bir tedavide olduğu gibi, aşağıdaki durumlarda terapistinize önceden söylemeniz önemlidir:

  • veya hamile olabileceğinizi düşünüyor
  • Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa veya herhangi bir tedavi veya ilaç alıyorsanız
  • yakın zamanda bir yaralanma veya ameliyat geçirdiyseniz
  • herhangi bir şeye alerjiniz varsa, özellikle cilt alerjileri
  • kafa derisinde kırık bir cilt veya yara var

Bu, aldığınız yağın türünü ve tedavisini etkileyebilir.

Masajdan sonra saçlarınızın masaj sırasında kullanılan uçucu yağlardan çok güçlü kokacağını unutmayın. Daha sonra bir yemek için dışarı çıkacaksanız, saçınıza önceden iyi bir yıkama yapmak isteyebilirsiniz. Şansı hala iyi kokacak, ancak daha az aşırı güç.

hint baş masajı
hint baş masajı

Bir Hint baş masajından ne beklenir

Tam bir İstanbul hint baş masajı muhtemelen 25 ila 45 dakika sürecektir. Terapistiniz muhtemelen yaşam tarzınız, belirli ağrılarınız, ağrılarınız veya rahatsızlıklarınız hakkında bir fikir edinmek için önceden sizinle sohbet edecektir. Herhangi bir tıbbi tedaviniz olup olmadığını veya ilaç alıp almadığınızı sorabilir, çünkü bu hangi yağları kullandığını ve ne tür basınç ve tekniği etkileyebileceğini etkileyebilir.

Bir Hint baş masajında, saç derinize yağlanmış olabilirsiniz. Terapistin saçınızın parlaklığını ve dokusunu en iyi şekilde artıracak bir yağ kullanabilmesi için kuru, yağlı, normal saçlarınız olup olmadığı size sorulabilir. Bazı yağlar bu koşulların iyileştirilmesine yardımcı olabileceğinden, kepek veya inceltme saçınız varsa da bahsetmeye değer.

Bazı masajların oldukça sağlam olacağı gerçeğine hazırlıklı olun – örneğin kafatasınıza masaj yaptırmak oldukça garip bir his olabilir – ancak buna sadık kalın. Sonrasında kendinizi gerçekten rahat ve sakin hissedeceksiniz. Sonuçlar buna değer .

Sıcak ipucu!

Bu tedaviyi boyun, omuz ve sırt masajı ile birleştirin ve size stres kalması için meydan okuyoruz. Bu İyi Spa Casusu sanki ben bir valium havuzuna düşmüşüm gibi kombine bir tedavi (Espa Gelişmiş Uzman Sırt ve Boyun Yüz) hissinden sonra tedavi odasından çıktı, ya da aşk mıydı …?

İyi bir Spa Rehberi tedavisi ile kötü şans vardı ve baş masajı oldukça acı verici olduğunu söyledi – olmamalı. Endişeniz varsa terapistinizle önceden konuşun ve yaptıkları şeyden rahatsızlık duyarsanız her zaman onlara söyleyin.

Sonradan

Bir Hint baş masajından sonra kendinizi harika hissedeceksiniz: rahat, sakin, ağrısız, açık kafalı , iş için bu önemli raporu ele almaya hazır, çocukları parkın etrafında düzensiz koşmaya veya türüne bağlı olarak hemen uykuya dalmaya hazır muhtemelen kullanılan yağlar!

Ama dikkat: harika hissedeceksiniz; Eğer olmaz bakmak harika. Saçınızdaki tüm o yağ ile, muhtemelen üç gün önce saç kremi koydunuz ve durulamayı unutmuş gibi görüneceksiniz.

Uzun vadede, Hint baş masajınızın derin aşağı etkileri, saçlarınızı daha yumuşak, daha parlak ve daha iyi durumda bırakabilir; kısa vadede bir şapka veya çok kurnaz bir saç bandı takın.

Hint baş masajı farklı türleri

Birçok genel baş ve boyun masajı, Hint baş masajında ​​bulacağınız tekniklere dayanmaktadır. Bulacağınız şey, daha sert unsurları kaldırmış olmaları ve daha yumuşak hareketlere yapışmalarıdır. Bu iyi, ama daha az iyi yapabilir.

Hint baş masajı – saf veya türev şeklinde – belirli masajlar veya yüz bakımı veya kombine tedaviler veya ritüeller dahil olmak üzere diğer birçok tedavinin bir bileşeni olarak bulunur.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir