Hamam masajı nedir ?

Kese köpük masajı Türk kültüründe önemli bir yeri vardır. Göbek taşı üzerinde yoğun terlemeden Kese yardımı ile cilt üzerindeki kirden temizlenir. Cilt gözeneklerin’de biriken toksinlerin giderilmesini sağlayan ” Torba uygulaması ”, gözenekleri açar ve cildinizdeki pürüzleri giderir.

Kese köpük masajı, poşetten sonra saf ve doğal sabunlardan üretilen yoğun köpük ile uygulanan masaj işlemidir. Torbanın uygulanmasıyla, cilt yüzeyindeki yağı gözeneklerden ve kirden tamamen çıkarmak için köpük masajı yapılır. Sabun tarafından sağlanan yumuşaklık ve kayganlık sayesinde, herhangi bir masaj yağına ihtiyaç duymadan vücudu rahatlatmak için köpük masajı sunulmaktadır.

Hamam masajı Tayland ve Türkiye’de uygulanan özel bir masaj türüdür. Köpük masajından önce ve sonra duş almanın gerekli olduğu bir masaj türüdür. Masaj yapan kişinin tüm vücudu saf ve doğal sabun köpüğü ile kaplıdır. Tüm vücudu kaplayan köpükler cildinizi ipeksi yumuşak yapar. Bu köpüğün yardımıyla benzersiz ve rahatlatıcı bir masaj seansı başlar. Köpük masajı ile kan dolaşımı hızlanır, vücudunuza mükemmel konfor ve enerji verir. Hücrelerinizin yenilenme hızı artar. Bir yandan, masaj teknikleri uygularken, vücudunuz da mükemmel bir şekilde temizlenir.

Vücutta biriken toksinlerin önemli bir kısmı ciltten atılır. Detoks yaparken vücuttan atılan ter, yüksek düzeyde toksik atık içerir. Yapışkan ve ağır kokulu ter, vücuttan uzaklaştırılan yoğun toksinlerin belirtecidir. Ovma ve köpük masajı ile düzenli banyo seansları, toksinlerin cildinize zarar vermesini önler ve vücuttan çıkarılmasını kolaylaştırır.

Kese köpük masajı gözenekleri açarak terinizi kolaylaştırır. Ter ile cilt yüzeyinden ürenin çıkarılmasını sağlar. Köpük masajı cilt rengini geliştirir. Cilt bakımınız için etkili ve doğal bir yöntem olan köpük masajı, cildinizin esnekliğini artırır. Cildinizin sağlıklı ve parlak olmasına yardımcı olur.

Cildin bağışıklık sistemini güçlendiren köpük masajı, özellikle soğuk havalarda cildin direncini arttırır ve vücudu hastalıklara karşı korumaya yardımcı olur.

Zihinsel ve fiziksel rahatlama sağlayan köpük masajı, stres ve kaygıdan korunma sağlar. Banyo sıcaklığı, köpüğün yumuşaklığı ve masajdaki uyarıcı dokunuşlar mutluluk hormonunun salınımını arttırır. Günün yorgunluğunu atmadan, fiziksel ve ruhsal bir rahatlama ile masajdan çıkmanızı sağlar.

kese köpük masajı
kese köpük masajı

Kese köpük masajı faydaları

Belirli aralıklarla uygulanan İstanbul kese köpük masajı cildinizin yayılması ve sağlıklı bir görünüm kazanması için birçok fayda sağladığı bilinmektedir. Cildiniz tüm vücudu keserek, cansız, sağlıksız tabakayı cilt yüzeyinden çıkararak nefes alacak ve cilde dışarıdan oksijen verilecektir.

Düzgün temizlenmemiş ve ölü hücrelerle kaplanmamış cilt, cilt lekelerinin güneşle etkileşmesi için kaçınılmazdır. Özellikle yaz aylarında, cildimiz güneşle daha fazla temas ettiğinden, ölü hücrelerin ovma köpüğü masajı ile cildimizden temizlenmesi bu leke problemini önlemede önemli bir faktördür.

Kış aylarında, kalın ve kapalı ciltler giydiğimiz için, cilt zaten hava almakta zorlanıyor ve ciltte ter oluşumu daha hızlı hale geliyor. Sağlıklı bir cilt için ön koşul, cildin kolayca nefes alabilmesidir. Bu, ovma köpük masajının düzenli aralıklarla uygulanmasıyla elde edilebilir.

İstanbul hamam masajı sonra cildiniz temiz olduğundan daha taze hissedecek ve parlaklığı ve sağlıklı görünümü ile psikolojik olarak iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Düzenli olarak uygulandığında cilt problemlerinin azaldığı ve özellikle saç köklerinde meydana gelen akne ve iltihaplanma gibi problemlerin sıklığının azaldığı gözlenmiştir.

kese köpük masajı
kese köpük masajı

Neden tercih etmeliyim ?

İnsan vücudu sürekli hücre bölünmeleri ile yeni hücreler oluşturur ve yenilenir. Bu oran genç yaşlarda daha yüksek olmakla birlikte, yaşlandıkça, metabolizma hızıyla birlikte rejenerasyonda bir yavaşlama vardır.

Cilt tabakası da sürekli yenilenir. Bu yüzden yaralar cildimizden çok çabuk kaybolur ve iyileşir. Ancak, hücreler yenilendikçe, eski ve ölü hücreler üst tabakada birikir. Ovma köpük masajının amacı, ölü cilt tabakasını ciltten çıkarmaktır, böylece canlı cilt tabakası kolayca nefes alabilir ve cilt daha sağlıklı ve parlak görünür. Ölü cilt tabakası cildin üstündeki bir örtü gibi görünüyorsa, cilt nefes alamaz, akne, yara gibi farklı problemlerle mücadele eder.

Kese köpük masajı cilt önce tüm bu ölü cildi çıkarmak için kesilir. Doğal bir organik poşet yardımıyla, köpüklü üst tabaka cilde zarar vermeden temizlenir ve cildin tekrar nefes alması sağlanır. Öte yandan, bu masaj sırasında cilde kan akışını artırmak ve cildi canlandırmak için masaj uygulanır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir