Bağcılar masaj salonu sizlere deneyimli masöz çalışanları ile oldukça iyi bir masaj deneyimi sunmak adına çaba sarf ediyor. Uzun yıllara dayanan masaj, binlerce yıldır etkisi kanıtlanmış bir terapi türüdür. Oldukça farklı çeşide sahip her bir masaj kendi içerisinde farklı yöntemler ile yapılmaktadır. Çeşitli yağlar kullanılarak yapılan her bir masaj vücutta farklı etkiler uyandırarak daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Spa merkezleri üzerinde çok farklı masaj türleri olması sebebi ile de size en uygun masajı bulabilmek için masözlerden yardım isteyebilirsiniz. Ya da dilerseniz masajları ve içeriklerini inceleyerek size neyin iyi geleceğini kendiniz de seçebilirsiniz. Eğer ki karar veremiyorsanız başlangıçta en çok tercih edilen klasik masaj adı verilen İsveç masajını tercih edebilirsiniz.

Bağcılar Masaj Salonları

Masaj esnasında kullanılan yağların çok çeşitli faydaları ve amaçları vardır. Hemen hemen her masajda yağ kullanılmaktadır. Dilerseniz Bağcılar masaj salonları üzerinde masajınızı kendiniz seçebilirsiniz. Yapacak masöz çalışana rica ederek yağ kullanmamasını da söyleyebilirsiniz.

Masaj yapmak kolay bir iş değildir. Bu sebeple deneyimli İstanbul masöz bulmanız gerekmektedir. Aksi taktirde yaptırmış olduğunuz masajdan hiçbir fayda göremezsiniz. Masaj yaptırmak bir lüks değildir, ya da sağlık tedavisi değildir. İnsanların gündelik stresten, ağrılardan uzaklaştırılması amaçlanır.

bağcılar masaj salonu
bağcılar masaj salonu

Bağcılar Masajda Kullanılan Yağlar

Bağcılar masaj hizmeti üzerinde kullanılan masaj yağları ve faydaları çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Temel amacı masöz ellerinin masaj yapılacak kişinin bedeninde daha rahat kaymasıdır. Birçok bitkinin yağı ile yapılan masajlar hem bitkilerin kokusu sayesinde hem de bitkilerin özlerinin cildimizdeki etkileri sayesinde oldukça iyi gelmektedir. Bu sebeple de masaj esnasında birçok farklı yağ türü kullanılır.

Masaj salonunda en sık kullanılan lavanta yağı, kokusu ile stersi ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olarak depresyon ile savaşıyor. Kokusu sayesinde rahat bir uyku çekilmesini sağlıyor. Ayrıca lavanta yağının ağrı azaltıcı olması sebebiyle de masajlarda tercih edilmektedir. Kaslardaki gerginliği azaltarak kan dolaşımın hızlanmasını sağlıyor. Ciltteki sivilcelenmeyi de önlüyor. Masöz bayan masaj salonları için özel olarak seçilir.

Sürüldükten sonra yağlı bir his bırakmayan jojoba yağı hem masözler hem de masaj yapılacak kişiler tarafında oldukça tercih edilmektedir. Antibakteriyel olması sebebiyle cilt sağlığı için önemlidir. Aroma terapi masajlarında sıklıkla kullanılan bir yağ türü olsa da isteğe göre her masajda kullanılabilmektedir. Rahatsız edici bir kokusu bulunmamaktadır.

Damıtılmış hindistan cevizi yağı hem cilt için hem de ağrılar için oldukça iyi bir tercihtir. Diğer yağlara göre daha az kayganlık gösteren bu yağ genellikle gerilmiş kasların yoğun olduğu bölgelerde kullanılarak daha rahatlatıcı bir masaj yapılması sağlanır.

Nane yağı, keskin bir kokusu olsa da az miktarda kullanıldığında ve lavanta yağı ile karıştırıldığında kokusu seyreltilebilmektedir. Son derece ağrı çözücü olan bu yağ genellikle sırt ve bel bölgesinde kullanılır. Kokusu da sakinlik ve dinginlik vermektedir. Bu sebeple de aromaterapi masajları başta olmak üzere birçok masajda kullanılmaktadır. Baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir