Lomi hawai masajı nedir ?

Lomi lomi masajı teknikleri, fındık yağları ve bazen enerjiyi geri kazanmak ve vücudu rahatlatmak için dua, nefes ve dans unsurlarının bir kombinasyonunu kullanan geleneksel bir Hawai masajıdır. ‘Sevgi dolu eller’ masajı olarak da bilinir. Bu isim ilkelerini açıklamaya yardımcı olur – masaj sürekli, akan vuruşlarla kaslara nazikçe ama derinlemesine çalışır ve alıcının gevşemesine ve besleyici dokunuşa vermesine izin verir.

Lomi lomi, anıların sadece beyinde ve zihinde değil, aynı zamanda insan vücudunun her hücresinde saklandığı inancından hareket eder. Masajın uzun, sürekli vuruşları, vücudun eski kalıplarını ve davranışlarını bırakmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır, bu da kas gerginliği kadar stres ve suşlara neden olabilir.

‘Lomi lomi’ Hawaii’deki ‘ovmak ovmak’ anlamına gelir ve terapistin parmakları, başparmakları, avuç içi, kolları ve dirsekleriyle yapılan geniş, akan vuruşları yansıtır. Macadamia, palmiye ve hindistancevizi yağları genellikle lomi lomi masajında ​​nemlendiriciler olarak kullanılır, konturları pürüzsüz tutmak ve cildi besler.

Lomi lomi masajı ne işe yarar?

Lomi lomi, bedeni ve zihni bir bütün olarak ele almayı amaçlar. Şöyle düşünülmektedir:

  • gerilimi serbest bırak
  • kan ve lenf akışına yardımcı olur
  • atıkları ortadan kaldırır ve toksinleri uyarır
  • vücudu gençleştirmek
  • barış, uyum ve refah duygusu aşılamak.

Hawaii’de, lomi lomi, mide rahatsızlığı olan çocukları tedavi etmek ve doğumdaki kadınları yatıştırmak için kullanılır. Bir lomi lomi terapisti iyileşmeyi amaçlamaz, iyileşmenin kolaylaştırıcı olmasını sağlar – iyileşmenin gerçekleşmesini sağlar.

lomi lomi masajı
lomi lomi masajı

Gitmeden önce

Lomi hawai masajı doğası, muhtemelen çok fazla giyemeyeceğiniz anlamına gelir , bu yüzden spa’ya ne getirebileceğiniz hakkında bilgi alın. Bikini altı genellikle iyidir – veya spa bir moda öğesi değil, tek kullanımlık kağıt pantolon bile sağlayabilir.

Masajda kullanılan yağların saç veya makyaj için nazik olmadığını hatırlamakta fayda var, bu nedenle tedavinizden hemen sonra işe geri dönmek istemeyebilirsiniz. Ama bu iyi – öğleden sonra günlüğünüzü temizlerseniz, lomi sonrası lomi cennette daha uzun süre harcayabilirsiniz.

Masajınıza kadar geçen saatlerde ağır yemekler yemekten veya alkol almaktan kaçının.

Önlemler

Terapistiniz tedaviniz başlamadan önce size tıbbi geçmişinizi sormalıdır. Onlara hamile olup olmadığınızı veya hamile olabileceğinizi düşünmek önemlidir.

Bir lomi lomi masajından ne beklenir

Geleneksel olarak, lomi lomi masajı, alıcı yerdeki el dokuması bir hasır üzerinde yatarken yapılır. Bununla birlikte, kendinizi geleneksel bir masaj masasında ya da doğrudan vinilin üzerinde yatarken bulabilirsiniz. Havlularla kaplı olmak yerine, alçakgönüllülüğünüzü korumak için sadece bir havlu veya küçük bir çarşaf olabilir. Bu adımlar, masajın sürekli akışının kesintiye uğramasını önlemek için atılır.

Lomi lomi genellikle terapist ve alıcı arasında bir durgunluk dönemi ile başlar, bazen terapistin elleri hafifçe alıcının sırtına dayanır. Bu durgunluk anı sırasında, geleneksel bir lomi lomi uygulayıcısı bir şifa ya da dua söyleyerek, hangi iyileşmenin gerekli olduğunu sorar.

Terapist, gerilimleri serbest bırakmak ve değiştirmek için sıvı, ritmik vuruşlarla vücudunuzla sezgisel olarak çalışacaktır. Masajın kendisi için belirli bir format yoktur, bu nedenle iki Hawai masajı aynı değildir. Tedavi, vücudunuzun nasıl tepki verdiğine bağlı olarak yavaş ve rahatlatıcı veya daha hızlı ve daha canlandırıcı olabilir. Terapistin vücudunuzun iki farklı bölümüne aynı anda masaj yaptığını görebilirsiniz – bu, beyninizin herhangi bir alana odaklanmasını durdurmak ve bu nedenle rahatlamaya yardımcı olur. Bazen, lomi lomi, etkiyi arttırmak için aynı anda iki terapist tarafından gerçekleştirilir.

Terapistiniz tam vücut veya vücut altı vuruşlar yapabilir, bacaklarınızı hafifçe gerebilir ve eklemlerinizi dikkatlice döndürebilir. Bu tekniklerin enerji akışınızı serbest bıraktığı düşünülmektedir ve konfor bölgenizde ve direnç seviyenizde kalarak bunları çok nazikçe gerçekleştirecektir.

İstanbul lomi lomi masajı terapistiniz – özellikle de geleneksel lomi lomi uygulayıcısıysa – masajınız sırasında çeşitli noktalarda saklanıyorsa şaşırmayın. Humming’in vücutta tıkanıklıkların salınmasını teşvik ederek amplifiye ve titreşimli enerji oluşturması beklenir. Enerji akışını yüksek tutmak için dans teknikleri ve hula hareketleri de önemlidir.

Sıcak ipucu!

Herhangi bir geleneksel masajın lükslerinden biri, coğrafi kökenleri düşüncesidir. Lomi lomi’yi kendi küçük Hawaii parçanız olarak düşünün, kendinizi kilometrelerce uzanan kumsalın yanındaki bir tedavi odasında hayal edin ve tatil etkilerinin sihrinde çalıştığını hissedin!

Sonradan

Hawaii masajından sonra mutlu bir şekilde rahatlayacak ve tepeden tırnağa besleneceksiniz. Akşam yemeğinden sonra dolaşmak için zaman ayırın ve gerçek dünyaya dönmeden önce havuza veya rahat bir duşa dalın. Hawaii’de yetecek kadar şanslıysanız, neden kendinizi kum ve okyanus arasında oturmuyorsunuz ve dalgaların sizi daha derin, sıcak, lüks bir sakinliğe bırakmasına izin vermiyorsunuz.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir