Ortaköy masaj salonu sayesinde sizlerde günün yorgunluğunu ve stresini güzel bir masaj hizmeti ile üzerinizden atabilirsiniz. Gün içerisinde birçok etmen bizi streslendirebilir. Birçok şeyden dolayı daha mutsuz ve daha yorgun hissederiz. Böyle bir durumda da eğer ki bu durumları üzerinizden atmak ve biraz rahatlamak isterseniz iyi bir İstanbul masöz bularak güzel bir masaj yaptırabilirsiniz.

Genellikle masajlar gevşemek ve rahatlamak için yaptırılıyor olsa da masajların bilinen onlarca faydası vardır. Masaj esnasında masözler elleri ile vücuttaki kas dokularına baskı yaparak kan dolaşımını hızlandırır. Daha hızlı bir kan dolaşımı da daha kaliteli bir yaşam demektir. İlk uygulamada bile oldukça etkisi olan masajlar, düzenli olarak yaptırıldığı zaman oldukça sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Ortaköy Masaj Salonu

Ortaköy masaj salonları üzerinde yapılan masajı gerçekten anlamak istiyorsanız iyi bir masöz seçmeniz gerekmektedir. Masaj yapmak kolay olmadığı için kesinlikle iyi bir masöz bulunması gerekmektedir. Masaj, çeşitli tekniklerle bedendeki sinirlere, kas ve dokulara baskı ile etki ederek yapılır. Bunun için de sürtünmeyi kolaylaştırmak için çeşitli yağlar kullanılmaktadır.

En az 30 dakika süren masajlarda masözler ellerini, parmaklarını ve avuç içlerini kullanarak vücudun çeşitli yerlerini sıvazlar, ya da yoğurur. Bilinen yaklaşık olarak 5 masaj tekniği vardır ve masaj çeşidine göre bu teknikler uygulanır. Bazen masajlarda farklı aletler de kullanılmaktadır. Masajlarda çeşitli taşlar kullanılabilir. Soğuk veya sıcak olarak sırta konulan bu taşlar, sıradan taşlar değildir. Çeşitli madeni ve volkanik taşlar kullanılır ve her birinin farklı bir faydası bulunmaktadır.

Masaj yaptırmanın bilinen bir farklı yararı da masajın depresyondan uzaklaştırıyor olmasıdır. Masöz sayesinde kasılan derilerin gevşemesi ile ağrıların azalması bile yeterli bir mutluluktur. Masaj yaptıran kişilerde stres hormonlarının en aza indiği gözlemlenmiştir.

Yağların bir diğer olumlu etkisi de kokularıdır. Oldukça iyi etkileyen güzel kokulu yağlar stersi engeller. Anksiyeteyi ve depresyonu engellemekte oldukça iyi iş gören yağlar, alerjisi olmayan kişilere uygulanmalıdır. Aksi bir durumda ciltte çeşitli reaksiyonlar görülebilir.

ortaköy masaj salonu
ortaköy masaj salonu

Ortaköy Masaj Nasıl Yapılır?

Masaj seanslarında ellere ve ayaklara da masajlar yapılmaktadır. Ayaklarda bulunan çeşitli sinir noktalı vücutta farklı bölgelere ve hatta iç organlara etki etmektedir. Bu sebeple de ayaktaki bu sinir noktaları iyi bir şekilde bilinip, bu noktalara yeterli miktarda baskılar uygulanır. Böylelikle de hem organlar daha iyi çalışır hem de sindirim sistemi, sinir sistemi gibi birçok vücut sistemlerimiz çok daha işlevsel çalışır. Ellere yapılan masajlar da genel olarak rahatlamayı ve stres atmayı sağlamaktadır.

Ortaköy masaj, yağlar ile birlikte yapılmaktadır. Masaj yağlarının temelde amacı masöz ellerinin masaj yapılacak kişinin bedeninde sürtünmeyi kolaylaştırmasıdır. Bu sayede masajlar daha rahat yapılır. Masajların cilt üzerinde olumlu etkileri vardır. Sivilce ve akne gibi sorunları engeller. Masaj sonrası yağların rahatsızlık vermemesi için cilt tarafından iyi emilen yağlar kullanılmalıdır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir