Sancaktepe masaj salonu, deneyimli terapist çalışanları ile oldukça iyi bir masaj hizmeti sunmaya sizler için devam ediyor. Masaj genellikle masaj salonları içerisinde yapılıyor olsa da isteğinize bağlı olarak masözler sizin belirlediğiniz noktalara gelerek masaj işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede de kendi konfor alanınızda masaj yapılması ile daha rahat hissedebilirsiniz.

İstanbul masöz araştırmalarınızda kesinlikle alanında uzman masözler bulmanız gerekmektedir. Çünkü masaj bilmeyen, acemi kişiler tarafından yapılırsa hiçbir etkisi olmaz. Masaj da hedeflenilen rahatlama, ağrılardan uzaklaşma yerini can sıkıcı ve ağrılı bir seansa bırakabilir. Bu sebeple de seçeceğiniz masöz büyük önem taşımaktadır.

Masaj, ülkemizde de son zamanlarda oldukça tercih ediliyor olmasından dolayı çok gelişmiştir. Oldukça iyi masözler bulunması kolaydır. Genel olarak gündelik stresten uzaklaşmak için yapılan masajlar, kimi zaman ağrıları azaltmak için de yaptırılmaktadır. Kaslar üzerindeki etkileri ile zihinsel anlamda rahatlatması ile ve organların iyi çalışmasını sağlaması açısından masajın sayısız faydaları bulunmaktadır. Masaj lüks olarak görülmemeli, ihtiyaç hissedildiğinde yaptırılmalıdır.

Sancaktepe Masaj Salonları

Sancaktepe masaj salonları üzerinde yapılan uygulama binlerce yıllık bir uygulamadır. Masajın tarihi M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanmaktadır. İlk olarak Çin ve Hindistan’da uygulanmaya başladığı düşünülmektedir. Masaj hakkındaki ilk yazılı kaynak Antik Yunan’dan kalmaktadır. Antik Yunan’da masaj ‘massesin’ demektir ve ‘yoğurmak’ anlamına gelir. Masajdaki temel teknik yoğurmaktır.

Antik Yunan’dan Roma’ya kadar uzanana masajlar soylu kişilere ve gladyatörlere yapılırdı. Çeşitli yağlar kullanılan masajlarda temel yağ egede üretilen zeytinyağı idi. Yunan’da soylu kişiler duş sonrasında yağlar ile ovularak rahatlatılması sağlanırdı. Roma’da ise Gladyatörler dövüş öncesi ve sonrası yağlar ile yoğurularak kaslarının açılması sağlanırdı.

Günümüzde ise masajlar hem rahatlamak hem de ağrıları azaltmak amacı ile yapılır. En sık yapılan masaj da temel 5 masaj tekniği ile masöz tarafından uygulanan klasik masaj, yani İsveç masajıdır. Bu masajda uygulanan teknikler öfleraj, petrisaj, friksiyon, vibrasyon ve darbelemedir. Bu masaj tekniklerinde masöz, elini parmaklarını ve avuç içlerini kullanır

Sancaktepe masaj salonu
Sancaktepe masaj salonu

Sancaktepe Masaj Salonu tercihi

Sancaktepe masaj her bölgede farklı bir şekilde uygulanıyor olması sebebiyle çok fazla farklı türe sahiptir. Temelinde aynı hareketlere dayanıyor olsa da farklı teknikler kullanılarak yapılan masajlar da bulunmaktadır. Özellikle Hint ve Çin gibi bölgelerde yapılan masaj türleri diğerlerine göre biraz daha farklılık gösterebilmektedir. Genellikle çekme germe hareketleri ile yapılan Thai masajı buna örnektir.

Masajlarda kullanılan yağlar da bölgeye göre değişiklik gösteriyor olsa da yine de benzerlikler bulunmaktadır. Masajın temelini oluşturan yağlar çok çeşitli sebeplerle kullanılabilmektedir. Hem masöz elinin masaj yapılacak kişinin ciltte daha rahat kaymasını sağlayan yağlar aynı zamanda cildi de güzelleştirmektedir. Bazı yağların kaslar üzerinde direkt olarak etkileri bulunabilmektedir. Bu sayede de hem masaj ile hem de yağlar ile ağrılar azaltılır. Bazı yağların kokuları da sakinleşmeye yardımcı sağlar.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir