Fatih masaj salonu tecrübe sahibi çalışanları ile oldukça iyi ve memnun eden masaj hizmetleri sayesinde birçok insanı rahata erdirmiştir. Masaj, bilinen onlarca faydası nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Çeşitli yöntemlerle yapılan masajlar kendi içlerinde birçok kategoride ayrılmaktadır. Masajların yapılışları, amaçları ve kullanılan yağları masaj çeşitliliğini oluşturmaktadır.

Masözler farklı masaj tekniklerine ev sahipliği yapar. Tapotement tekniği darbeleme adı ile de bilinir. Bu teknikte masöz elini yumruk şeklinde tutularak masaj yapılacak bölgeye darbeler uygulayarak yapar. Bu tekniğin en önemli ayrıntısı yumruk içinde belirli bir hava boşluğunun bırakılmasıdır. Aksi taktirde can acıtıcı olabilir. Kasların gevşemesi sağlanarak kan dolaşımı hızlandırılır. Pek fazla kullanılmayan bir tekniktir.

Fatih Masaj Salonu

Binlerce yıl eskiye dayanan masajlar zamanla farklı kültürlerden esinlenilerek bu zamanki hallerini almıştır. Her masaj türlerinde temelinde aynı işlemler yapılıyor olsa da kişiden kişiye masaj etkisi değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple de masajı yapacak kişinin iyi seçilmesi gerekir. İstanbul masöz arayışınızda bu konuya dikkat etmelisiniz.

Fatih masaj salonları için web sitemizde yer alan masöz bayan arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Genellikle masajlar yapılırken çeşitli yağlarla birlikte yapılmaktadır. Son derece faydalı olan bu masajlara bir de yağların etkileri eklendiği zaman her şey kusursuzlaşır. Yağlar hem içerikleri ile hem de kokuları ile olumlu etkiler bırakmaktadır. Masajlar hem ruhsal hem de fiziksel rahatlama sağlar.

Fatih masaj salonu
Fatih masaj salonu

Masaj Salonları Masaj Teknikleri Nelerdir?

Fatih masaj teknikleri nelerdir diye soracak olursanız eğer yaklaşık 5 adet masaj tekniği bulunmaktadır. Vibrasyon adı verilen teknikte amaç kolların ya da bacakların sallanarak vücutta bir titreşim oluşmasını sağlamaktır. Kasların gevşemesi, spazmların azalması amacıyla yapılır. Oldukça iyi etkileri bulunan bu masaj türü sıklıkla tercih edilmektedir.

Masaj salonlarında masaj, masajın temelini oluşturan öfleraj sıvama yöntemi ile yapılır. Hemen hemen her masajda kullanılan bu teknik masörlerin elleri ile bedeni sıvamasıdır. Masöz bu yöntem için avuç içlerini kullanır. Tek ya da iki el ile yapılan bu işlem orta veya yüksek bir basınç ile yapılabilmektedir. Birçok etkisi olan bu teknik kanın hızlı bir şekilde dolaşmasını sağlar.

Vücut üzerinde uygulanan petrisaj tekniği öfleraj ile benzerlik gösterir. Yine bu masaj tekniğinde tek ya da çift el kullanılabilmektedir. Vücuda yüzeysel değil daha çok deri altındaki dokulara etki etmesi hedeflenerek derinin yoğurması ile yapılır. Kas dokularının zedelenmemesi amacı ile kesinlikle kasları iyi bilen birisi tarafından yapılmalıdır. Deri altı dokulara etki edilerek kasların gevşemesine yardımcı olunur. Böylelikle de kas zedelenmesi durumuna bile etkili bir çözüm sunabilir.

Friksiyon adı verilen teknik, germe ve çekme olarak da adlandırılmaktadır. Bu teknikte masöz baş parmağı diğer parmaklarının iç kısmıyla birlikte deriyi dairesel bir şekilde çekiştirir. Bu tekniğin uygulanırken basıncın iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Kan dolaşımını hızlandırmada oldukça büyük bir etkisi vardır. Friksiyon uygulanan bölgede yavaş yavaş ağrıların azaldığı hissedilecektir.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir